בדיקת נאותות חשבונאית

בדיקת נאותות חשבונאית או פיננסית ( דיו דיליג'נס – Due Diligence ), הידועה גם בשם שקידה נאותה הינה עריכת דוחות כספיים כלכליים המבוצעת על ידי רואה חשבון על פי דרישת הלקוח או המשקיע שתוצאותיה אמורות לסייע לו בקבלת החלטות בקשר לגוף הנבדק בו בכוונת המשקיע לבצע השקעה או רכישה מלאה. על פי רוב, תבוצע בדיקת הנאותות החשבונאית על נתוניהם הכספיים של עסקים בטרם יחליט מזמין הבדיקה לרכוש או להשקיע בחברה או בעסק. כמו כן, יכול ותוזמן בדיקה כזו בטרם יינתן אשראי לגוף הנבדק או בטרם תבוצע עמו כל התקשרות משמעותית אחרת.

מטרתה הסופית של בדיקת נאותות חשבונאית היא להציג בפני הלקוח, מזמין העבודה, דוח כספי כלכלי של הגוף הנבדק, הכולל גם התייחסות לנתונים שאינם כספיים, כדוגמת התקשרויות משמעותיות שנעשו על ידי הגוף הנבדק, התחייבויות תלויות, חשיפות, איומים, סיכונים וכיוצא בזה. למעשה, תוך כדי עבודתו הופך רואה החשבון את הדוחות הכספיים החשבונאיים של הגוף הנבדק לדוחות כלכליים, כך שיציגו למשל רכוש קבוע על פי שוויו ולא על פי עלותו המופחתת הנומינלית, כפי שהיא מוצגת לעתים על פי כללי חשבונאות מקובלים בישראל.

במהלך בדיקת נאותות חשבונאית או פיננסית דוחותיו הכספיים של הגוף הנבדק מנותחים על ידי רואה חשבון, מבוצעת בחינה מעמיקה של כל ההתחייבויות והנכסים המשמעותיים של העסק, לרבות באמצעות פניה ליועציו המשפטיים של העסק לבירור מעמדו ומצבו המשפטי, יחד עם זאת, אין בבדיקת נאותות חשבונאית כדי לתת מענה לצדדים המשפטיים של הגוף הנבדק ולפיכך לעתים מומלץ לבצע במקביל לבדיקת נאותות חשבונאית גם בדיקת נאותות משפטית הנערכת על ידי עורכי דין המתמחים בתחום. כמו כן, מנותח מבנה האשראי של העסק, נבחנות אסמכתאות לביסוס טענות שהועלו בעל פה על ידי בעל העסק בפני מזמין העבודה, מבוצעת סקירת פרוטוקולים והסכמים וכל בדיקה אפשרית אחרת הרלוונטית לניתוח מצב העסק מהיבטים רבים שהנם משמעותיים למזמין העבודה.

לפיכך, לעתים בדיקת נאותות חשבונאית מסייעת למשקיע לקבל החלטה על הימנעות / נסיגה מעסקה ו/או השקעה ולעתים מקדמת החלטה על ביצוע עסקה, אך במחירים נמוכים  ו/או נוחים יותר. לחלופין, לעתים תוצג העסקה על בסיס הדוחות שנערכו כטובה ואטרקטיבית במיוחד, כך שבכל מקרה מזמין העבודה יוצא נשכר ממנה. לכן תמיד שווה ומומלץ לבצע בדיקת נאותות חשבונאית לפני השקעה בכל עסק או חברה.

במשרדנו, מיכאל ויצמן ושות' – רואי חשבון, מבוצעות בדיקות נאותות חשבונאית / דיו דיליג'נס על ידי המחלקה לביקורת המאוישת על ידי רואי חשבון מומחים בעלי תארים אקדמאיים בכלכלה ו/או מינהל עסקים. הבדיקות המבוצעות על ידי המחלקה הינן מקצועיות מאד ומקיפות וניסיוננו מלמד כי לא אחת חשפו בדיקותינו מידע שלא בהכרח נמסר למשקיע בשלב המשא והמתן לקראת ביצוע ההשקעה ומכאן חשיבותן הקריטית לפני ביצוע מהלך משמעותי של רכישת עסק או חברה או לפני מתן אשראי.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע לכם בקבלת שירות זה. צור קשר ללא התחייבות. 

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL