תוכנית עסקית

תוכנית עסקית הינה תוכנית כלכלית המבוצעת לקראת הקמת עסק ו/או לקראת כניסה לענף חדש ו/או לקראת הרחבת הפעילות בעסק. במקרים אלו ובמקרים דומים נדרש להעריך את ההשקעות הנדרשות, צרכי ההון החוזר ותזרימי המזומנים הצפויים, כן מהווה התוכנית מעין מסגרת תקציבית להשקעה המתוכננת.

בטרם ניגש להכנת תוכנית עסקית, נערוך פגישה עם הלקוח במשרדנו. במהלך פגישת הכנה זו נלמד אודות העסק וכל הפרטים הרלוונטיים לגביו, ובכללם אלה הנחוצים לצורך הכנת התוכנית כגון – סוג העסק והענף בו הוא פועל, מהות השרותים הניתנים או המוצרים המיוצרים, הרכב ההוצאות התפעוליות והרכב הוצאות הנהלה וכלליות, מבנה האשראי של העסק, לרבות התייחסות לאשראי לקוחות וספקים, תזרימי מזומנים, עובדי מפתח חשובים בארגון, חוזקות וחולשות של העסק וכדומה.

במקביל לאינפורמציה החשובה המתקבלת על ידי מזמין העבודה, נפנה בעצמנו לקבלת מידעים נוספים ומקבילים מגורמים שונים אודות הענף, הפעילות, החוזקות והחולשות של הענף וכדומה. בדרך כלל, נערכות תוכניות עסקיות לתקופות של שנה אחת, שלוש שנים, או חמש שנים, הכל על פי צרכי הלקוח ובהתאם לסוג התוכנית הנדרשת, כדלהלן:

תוכנית עסקית שנתית
תוכנית זו תתאים בדרך כלל לעסקים חדשים והיא תיערך ברמה חודשית, זאת בעיקר בשל הצורך לבנות את העסק ולרדת לפרטים בטווח הקצר, כאשר המטרה היא לבחון כדאיות, הצבת יעדים ובחינת עמידה בהם בטווח הקצר.

יתרונותיה של תוכנית כזו הן בעיקר הישענות על נתוני אמת ו/או על נתונים עתידיים שניתן להעריך על סמך חוזים, הבנות עסקיות וכדומה.

עיקר מטרתה של תוכנית עסקית שנתית זו, הינה לתת תחזית מדויקת ככל שניתן על תזרימי המזומנים והתקציב הצפויים וצרכי האשראי שיגזרו מההשקעה עצמה ומצרכי תזרים המזומנים.

תוכנית עסקית תלת שנתית
מדובר בתוכנית עסקית מורחבת לתקופה של שלוש השנים הקרובות, אשר לוקחת בחשבון נתוני אמת ותחזיות המחושבות על בסיסם ועל בסיס תוכניותיהם של מנהלי העסק לעתיד הקרוב, כגון: הוספת כח אדם, העסקת סוכני מכירות, השקעה ברכוש קבוע, רכישת פעילות נוספת, מיזוג פעילות וכדומה.

התוכנית מתאימה בעיקר לעסקים קיימים אשר בעליהם מעוניינים לבחון כדאיות וצרכי אשראי המתאימים לתוכניותיהם העסקיות לעתיד הקרוב.

יתרונה של תוכנית כזו היא היכולת לחזות באופן מהימן וסביר את תוצאות פעולות העסק בעתיד הקרוב בשל הישענות התוכנית על נתוני אמת ידועים ונתוני כלכלה ענפית ומשקית ידועים על פי רוב לצד הצורך להישען על תחזיות לטווחים קצרים על פי הערכות ותוכניות ההנהלה.

תוכנית חומש, תוכנית עסקית לחמש שנים
מדובר בתוכנית עסקית מורחבת יותר, אפשר להתייחס אליה כאל תוכנית כלכלית אסטרטגית ארוכת טווח, שכן מרביתה מתייחסת לעתיד, גם לעתיד הרחוק יותר ופחות להווה וכפועל יוצא מכך מתבססת לרוב על תחזיות והערכות אף שבאופן טבעי הן מתבססות על נתוני האמת.
למעשה, ניתן לומר שהתוכנית מייצגת בעיקר יעדים אליהם שואפת הנהלת העסק להגיע, שכן בשל הזמן הרב החזוי, מרבית הנתונים מבוססים על הערכות בלבד. לעיתים מתוכנית כזו נגזרות תוכניות שנתיות פרטניות יותר.

התוכנית מתאימה בעיקר לעסקים ותיקים המעוניינים לבחון השפעות של נקיטת קו אסטרטגי שונה מהקיים, בחינת השפעת הגדלת היקף מכירות על הרווח, הצבת יעדים למחלקות מכירה, בחינת השפעת פיתוח מוצר על תזרים המזומנים ורווחיות העסק או בחינת כל תהליך הצפוי להימשך מעל לשנתיים, לרבות מיזוגים ופיצולים ושילובי עסקים – לפעילות אחרת בחברה.

למשרדנו, מיכאל ויצמן ושות' – רואי חשבון, ניסיון רב בביצוע תוכניות עסקיות ללקוחות המשרד וללקוחות מזדמנים במינויים נקודתיים. רואי החשבון במשרד ישמחו לקיים פגישת יעוץ ללא התחייבות, בה יבחנו הצרכים של העסק ובהתאם תינתן המלצתנו על התוכנית העסקית המתאימה ביותר.

למידע נוסף המצוי באתר המשרד והמפרט את הנושאים העיקריים שמומלץ לשקול בעת הכנת תוכנית עסקית, ראה מאמר שפורסם בנושא. לנוחיותכם מצ"ב הקישור למאמר – תכנית עסקית – נקודות לתשומת לב.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע לכם בקבלת שירות זה. צור קשר ללא התחייבות. 

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL