הצהרת הון

הצהרת הון מוגשת בסיוע המחלקה למסים שבמשרדנו, במסגרתה מדווחים על הדוח האישי על הנכסים וההתחייבויות ליום המבוקש על ידי רשות המסים, בדרך כלל סוף שנה (31 לדצמבר), דוח זה נקרא כאמור הצהרת הון.

פקיד השומה נוהג לדרוש מעת לעת, בדרך כלל אחת למספר שנים, מכל נישום (עצמאיים בעלי עסקים ומנהלי חברות שכירים) הגשה של הצהרת הון, זאת בנוסף וללא קשר לכך שמוגש דוח אישי למס הכנסה על ידי כל נישום. הדרישה נובעת משיקולים שונים ומגוונים ביניהם ביצוע רכישות ו/או השקעות מהותיות על ידי הנישום לדוגמה רכישת נכסי מקרקעין, הקמת חברה, רכישת עסקים ועוד. המחלקה למסים במשרדנו מסייעת לנישומים לערוך ולהגיש הצהרת הון.  הצהרת הון מוגשת למס הכנסה על פי דרישתו הספציפית בלבד ומפרטת את הנכסים ליום מסוים בניכוי ההתחייבויות לאותו יום, כלומר מפרטת את ההון נטו, המצוי ברשות הנישום. ההון המדווח נמדד על פי העלות בפועל של הנכסים כגון דירות, מזומנים, תכניות חסכון, הלוואות שניתנו וכיוצא בזה, בניכוי התחייבויות  כגון הלוואות מבנקים ומאחרים ומשכנתאות. ההפרש בין הנכסים להתחייבויות הוא ההון, אשר עליו מצהיר הנישום, הנתמך, כמובן, במסמכים נאותים לביסוס ההצהרה.

הצהרת ההון נבדקת על ידי רשויות המס בהשוואה לדוחות השנתיים המוגשים, בניכוי המס הנובע מהם. אלה משמשים אינדיקציה להכנסות נטו שנוצרו לנישום על פני השנים ובהשוואה להצהרת ההון הקודמת. כאשר נוצרים הפרשים משמעותיים, שאינם מוסברים, וזאת לאחר שנלקחו בחשבון הוצאות מחיה וכדומה. קיימים מקרים בהם מס הכנסה יטען לקיומן של הכנסות שלא דווחו ויתבע תשלום מס נוסף על ההפרש הבלתי מוסבר. ההפרש הבלתי מוסבר בדרך כלל ייוחס על ידי מס הכנסה לשנות המס הפתוחות ולאו דווקא לשנות המס, בין שתי ההצהרות הנבחנות, עניין זה עלול לייצר חבות מס גבוהה יותר בגין הפרשי ההון שהנישום לא הצליח להסביר. מכאן חשיבותה של המקצועיות והמומחיות הנדרשת בעת עריכת הצהרת הון.

המחלקה למסים במשרדנו, בעלת הידע והמומחיות הנדרשת לסיוע בעריכת הדוח על הנכסים וההתחייבויות – הצהרת הון.  במחלקה מצויים מיטב רואי החשבון ויועצי המס, אשר יערכו את הדוחות בצורה הנכונה ביותר ויחד עם הנישום ימצאו את ההסברים הטובים ביותר כדי למנוע מצבים כמתואר לעיל.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע לכם בקבלת שירות זה. צור קשר ללא התחייבות. 

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL