ביקורת פנימית

ביקורת פנימית נעשית במטרה לוודא שנוהלי העבודה בארגון יעילים דיים וכן כדי להבטיח שתהליכי העבודה בארגון נעשים כהלכה, תוך שמירה על מספר עקרונות, לרבות בידוק פנימי, הפרדת תפקידים, שמירה על נתיבי ביקורת, עבודה מתוך כללים ונהלים מוכתבים מראש, ידועים לצוות העובדים בארגון ומיושמים באופן עקיב. זאת כדי להקשות על ביצוע מעילות או על היווצרות אי סדרים בארגון. לעומת ביקורת פנימית, ביקורת החשבונות החיצונית (ביקורת דוחות כספיים) שתוצרתה דוחות כספיים מבוקרים מחויבת על פי חוק ואינה בהכרח עשויה לחשוף מעילות ואי סדרים בגוף המבוקר.

בגופים גדולים, תאגידים ממשלתיים ו / או ציבוריים, ישנה דרישה חוקית לקיומן של ועדות ביקורת ומבקרים פנימיים העוסקים ב- ביקורת פנימית בארגון. ועדת הביקורת עוסקת בהתוויית המדיניות והאסטרטגיה של הנושאים הנבדקים ומבקר הפנים מבצע אותה בפועל. נציגים ממשרדנו משמשים לא אחת, כחברי ועדות ביקורת בדירקטוריונים שונים של ארגונים גדולים מאוד וכן כמבצעי עבודות ביקורת פנימית במיקור חוץ לארגונים שונים.

במסגרת הביקורת הפנימית, נבדקים התהליכים הפנימיים שבארגון ובכלל זה בתחומי ניהול הכספים, הנהלת החשבונות ודרכי העבודה, שלמות ומעקב אחר הנכסים בארגון, ניתוח הסיכונים אליהם חשוף הארגון, הפרדת תפקידים, רוטציות בין בעלי תפקידים, נתיבי ביקורת וכו'.

לעיתים מתבקשת עבודת ביקורת פנימית עם מאפיינים חקירתיים, ביקורת זו נקראת ביקורת חקירתית והיא נעשית בעיקר כאשר ישנו יסוד סביר לחשוד בקיומה של מעילה או של פעילות פנימית נגד הארגון והאינטרסים שלו ואי סדרים מכל סוג שהוא. בעוד ש- ביקורת פנימית בוחנת תהליכים ונוהלי עבודה יעילים באופן כללי, הרי ש- ביקורת חקירתית היא מבוססת מטרה, מאד ממוקדת ובעלת אלמנטים חקירתיים.

למשרדנו, מיכאל ויצמן ושות' – רואי חשבון, ניסיון עשיר בביצוע ביקורת פנימית ו- ביקורת חקירתית לגופים שונים ובכללם, לקוחות עסקיים, אגודות שיתופיות, מלכ"רים ומשרדי ממשלה, לרבות עריכת ביקורת פנימית בפרויקטים ארציים גדולים וסבוכים, המבוצעים על ידי צוות מבקרים רחב ובשעות עבודה רבות. משרדנו רשום כמומחה בביצוע ביקורת פנימית וכן, רשום כמומחה לביצוע ביקורת חקירתית במאגר רואי החשבון של החשב הכללי (החשכ"ל) שבמשרד האוצר.

לפיכך והיות ובמשרדנו המחלקה לביקורת רחבה ובה רואי חשבון מוסמכים ומתמחים בעלי תואר אקדמאי בכלכלה, באפשרותנו לבצע ביקורות פנימיות רבות לאורך כל השנה ובאופן מיידי, ללא קשר להיקף עבודות הביקורת על דוחות כספיים הנעשות כדרך קבע ובאופן שוטף על ידי צוותי העבודה במחלקה.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע לכם בקבלת שירות זה. צור קשר ללא התחייבות. 

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL