נוהל גילוי מרצון 2014

14.12.2014

במסגרת מאבקה של רשות המסים בהון השחור ובמטרה לעודד נישומים אשר עברו על החוק ולא דיווחו כנדרש על כלל הכנסותיהם, פורסמו ביום 07.09.2014 הוראת שעה ונוהל לגילוי מרצון, ביום 08.12.2014 פורסמה הוראת ביצוע מספר 11/2014 – נוהל גילוי מרצון 2014 חדש, אשר  במסגרתו, רשות המסים מתחייבת למעשה שלא לנקוט בהליכים פלילים כנגד נישומים אשר ביצעו גילוי מרצון, בהתאם לתנאים המפורטים בנוהל.

הנוהל המעודכן כולל שני מסלולים, "מסלול אנונימי" ו- "מסלול מקוצר".

"מסלול אנונימי" – במסלול זה יכול הנישום לפנות אל רשות המסים באופן אנונימי, באמצעות מייצג (רואה חשבון או עורך דין) ורק לאחר הגעה להסכמה מול פקיד השומה בקשר עם החבות במס ולאחר שלנישום יובהרו השלכות המס כאמור, יזדהה הנישום בפני רשות המסים לסיום ההליך.3

"מסלול מקוצר" – למסלול זה רשאי לגשת נישום אשר סך ההון אשר לא דווח לרשות וייכלל בבקשה לגילוי מרצון, אינו עולה על 2 מיליון ₪ וחבות המס אשר נובעת ממנו אינו עולה על חצי מיליון ₪. לאחר שהבקשה תאושר על ידי פקיד השומה, יונפק לנישום שובר לתשלום.

הנוהל החדש מחליף נוהל קיים ישן יותר, משנת 2005 ויהיה תקף עד סוף שנת 2016. יחד עם זאת המסלול האנונימי שאושר כהוראת שעה, לתקופה של שנה בלבד, יהיה בתוקף בשלב זה עד ליום 06.09.2015.

לצפייה בהוראת שעה על בקשות מגילוי מרצון, שפורסמה ביום 07.09.2014 באתר רשות המסים, לחץ על הקישור – הוראת שעה על בקשות מגילוי מרצון.

לצפייה בנוהל גילוי מרצון שפורסם ביום 07.09.2014 באתר רשות המסים, לחץ על הקישור – נוהל גילוי מרצון.

לצפייה בהוראת ביצוע מספר 11.2014 – נוהל גילוי מרצון , שפורסמה ביום 08.12.2014 באתר רשות המסים, לחץ על הקישור – הוראת ביצוע 11.2014 נוהל גילוי מרצון.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע בהקדם, ככל שיידרש. צור קשר – ללא התחייבות.

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL