תיקון 42 לחוק מעמ

02.11.2012

תיקון 42 לחוק מעמ  – בחודש מרץ 2012 אישרה מליאת הכנסת שורה של תיקונים לחוק מס ערך מוסף, התשל"ו- 1975, במסגרת תיקון מספר 42 לחוק אשר פורסם ביום 1/4/2012 (להלן: "התיקון"), במטרה להקל על מצוקת האשראי של העסקים הקטנים והבינוניים ויחד עם זאת, להחמיר את הענישה נגד מעלימי המס.

מטרת התיקון הינה מתן אפשרות לעסקים מסוימים לדווח על הכנסותיהם למע"מ, עם קבלת התמורה ולא לפני כן ובכך להקל על תזרים המזומנים של העסק.

להלן עיקרי השינויים שאושרו במסגרת תיקון 42 לחוק מע"מ:

דרישת חשבונית מס על ידי הקונה

קונה לא יוכל לדרוש חשבונית מס לפני ששילם את התמורה בגין העסקה, אם נעשתה עם עוסק שמועד החיוב במע"מ על הכנסותיו הינו עם קבלת התמורה (בסיס מזומן).

מועד הוצאת חשבונית

כאשר מועד חיוב המס הינו מועד קבלת התמורה (בסיס מזומן), מועד להוצאת חשבונית מס יהיה תוך 14 יום ממועד החיוב במס (עד כה נאלצו העסקים להוציא חשבונית תוך 7 ימים ועל כן תיקון זה הינו בבחינת הקלה).

עסקאות שירות בין צדדים קשורים

מועד החיוב במס על עסקאות שירות שמחירן הושפע מיחסים מיוחדים, או שלא נקבע להן מחיר, או שהתמורה כולה או חלקה אינה בכסף, יהיה תמיד על בסיס מצטבר, כלומר בסיום מתן השירות (זהו חריג כיוון שמועד החיוב במס בעסקאות שירות שאינן בין צדדים קשורים הוא על בסיס מזומן).

סיוע ליצרנים קטנים- דווח על בסיס מזומן

לצד אלה הרשאים באופן שוטף וקבוע לדווח למע"מ על בסיס מזומן, (למאמר בנושא זה שפורסם באתר המשרד, לחץ על הקישור  – דיווח לפי בסיס מזומן ) מאפשרת ההוראה ליצרנים בעלי מחזור שנתי של עד 1,950,000 ש"ח והם אינם יותר משישה עובדים, להמשיך לדווח שנה נוספת על הכנסותיהם למע"מ על בסיס מזומן וזאת במסגרת הוראת שעה שתוקפה עד 31/3/13.

קנס בשיעור 30% ממס התשומות

עסק שלא ינהל ספרים לפי הוראת ניהול ספרים ו/או לא ירשום תשומות אותן זכאי לקזז בספריו, יוטל עליו קנס בשיעור 30% ממס התשומות שלא ניכה במועד ושהוכר במסגרת השומה או קביעה, לרבות תוספת ריבית והפרשי הצמדה.

המידע הניתן במאמר / מדריך זה, ניתן כשרות על ידי מיכאל ויצמן ושות' – משרד רואי חשבון, פארק תעשיות פולג נתניה. המידע אינו מהווה תחליף למתן חוות דעת ספציפית, אף כי נעשו מאמצים להקפיד על דיוק המידע, זאת נכון למועד פרסום המאמר בלבד, איננו אחראיים בצורה כלשהיא לתוכנו וכל שימוש בו מחייב בדיקה או קבלת ייעוץ על בסיס מקצועי.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע בהקדם, ככל שיידרש. צור קשר – ללא התחייבות.

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL