נוהל גילוי מרצון

06.11.2011

ביום 15 בנובמבר 2011 התפרסמה באתר רשות המיסים הודעה בנושא נוהל גילוי מרצון, לתקופה 15.11.2011 – 30.6.2012 על נכסים והכנסות מחוץ לישראל (להלן: "הנוהל"). ראה עדכון בדבר הארכת תקופה נוספת מטה.

בהתאם לנוהל, תינתן אפשרות לתושבי ישראל המחזיקים מחוץ לישראל כספים, רכוש, הון וכו', אשר ההכנסות בגינם לא דווחו עד כה בישראל (ומכאן שגם לא שולם המס בגינן), לבצע מהלך של "גילוי מרצון" אשר יקנה באותם מקרים חסינות מנקיטה בהליך פלילי (במישור דיני המס בלבד), וכן יעניק הקלות במישור הגבייה – ריבית, הפרשי הצמדה וקנסות.

הנוהל האמור מציע למעשה הקלות משמעותיות, בהשוואה לנוהל גילוי מרצון "הרגיל" מיום 10 באפריל 2005, לפיו בקשות לגילוי מרצון מוגשות ומטופלות בדרך כלל – הן במישור הגבייה והן במישור ההליך הפרוצדוראלי ובעיקר – ריכוז הטיפול במישור הפלילי והאזרחי, תחת קורת גג אחת. עוד מפורט בנוהל, כי אחד מהטעמים לפרסומו בעיתוי הנוכחי הינו קיומם של סממנים להתערערות מעטה החיסיון הבנקאי הנהוג במדינות שונות.

עוד יצוין, כי הנוהל אינו קובע כללים מפורשים למקרים בהם הוא יחול, אלא מציין כי הוא יחול על כל מקרה בו תמצא וועדה ייעודית לעניין כי ראוי ונכון להחילו. הנוהל מפרט מספר דוגמאות המהוות רשימה שאינה סגורה לתחולתו, כדלקמן:

  1. הכנסות לא מדווחות מנכסי חוץ שהתקבלו בירושה או במתנה מתושב חוץ;
  2. הכנסות לא מדווחות מנכסי חוץ שנרכשו מכספים שנבעו מהפקת הכנסה בישראל או בחו"ל, ששולם עליה מס או שלא הייתה חייבת בתשלום מס בישראל;
  3. הכנסות לא מדווחות מנכסי חוץ, שחבות המס בגינן קיימת החל משנת המס 2003, בעקבות תיקון 132 לפקודה (הפיכת שיטת המס בישראל לפרסונאלית).

חשוב לציין כי הנוהל לא יחול על נכסים והכנסות אשר הופקו כתוצאה מעבירה פלילית, כמו כן, הנוהל לא יחול כאשר הבקשה להחלתו נעשית במקביל לחקירה או בדיקה הנעשית על ידי מי מרשויות המדינה.

עוד חשוב לציין, כי בהתאם למצוין בנוהל, בקשה להחלתו של הנוהל אשר אינה עומדת בקריטריונים לתחולתו- לא ייעשה שימוש במישור הפלילי והאזרחי, באותו מידע שנמסר בבקשה. על פי הנוהל, ההקלות המפורטות לעיל יינתנו רק לתושבי ישראל אשר ייבצעו את הליך הגילוי מרצון עד ליום 30 ביוני, 2012.

ביום 26 ביוני 2012 פרסמה רשות המיסים בישראל הודעה על הארכת הנוהל, לתקופה של כשלושה חודשים ועד ליום 27 בספטמבר 2012 ("להלן: ההודעה"). בנוסף, נקבע במסגרת ההודעה, כי רשות המיסים תאפשר בקשת פניות אנונימיות בתקופה האמורה שמטרתן בירור חבות המס הנובעת מהבקשה.

המידע הניתן במאמר / מדריך זה, ניתן כשרות על ידי מיכאל ויצמן ושות' – משרד רואי חשבון, פארק תעשיות פולג נתניה. המידע אינו מהווה תחליף למתן חוות דעת ספציפית, אף כי נעשו מאמצים להקפיד על דיוק המידע, זאת נכון למועד פרסום המאמר בלבד, איננו אחראיים בצורה כלשהיא לתוכנו וכל שימוש בו מחייב בדיקה או קבלת ייעוץ על בסיס מקצועי.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע בהקדם, ככל שיידרש. צור קשר – ללא התחייבות.

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL