מסוי שכד למגורים 2011

08.03.2010

מסוי שכד למגורים 2011 עוסק בהכנסות פסיביות משכר דירה למגורים בידי יחיד בשלושה מסלולי מיסוי. על פי חוקי המס הקיימים כיום בישראל, ישנם שלושה מסלולי מיסוי להכנסות שהופקו מהשכרת דירה למגורים. נציין שמיסוי הכנסות שכר דירה לכל שימוש אחר שאינו למגורים, אינו נתון  למסלולי בחירה והוא גבוה יותר משמעותית, לפיכך, על המשכיר לוודא שהדירה אותה השכיר אכן משמשת למגורים ולא לשימוש אחר ואל לו להסתפק באזכור הנושא בלבד בחוזה השכירות. יצוין כי החוק מאפשר שילוב בין המסלולים השונים לנכסים שונים, תוך בחירת המסלול המתאים והחסכוני ביותר לבעלי הנכסים.

להלן נציין את שלושת מסלולי מיסוי ההכנסות משכר דירה למגורים:

המסלול הפטור

כאשר הכנסתך מהשכרת דירה למגורים הינה עד לתקרה של 4,790 ₪ (הסכום נכון לשנת 2011) במצטבר לחודש, הינך פטור מתשלום מס הכנסה בגין הכנסה זו. יש לשים לב לעובדה שהפטור ניתן באופן חודשי ולא שנתי, כלומר, ההכנסה משכ"ד למגורים עד 4,790 ש"ח פטורה ממס לכל חודש השכרה בפני עצמו ולא בממוצע הכנסות חודשי. כל חריגה מהסכום הפטור ועד לתקרה של כפל הסכום הפטור (9,580 ש"ח נכון לשנת 2011) תגרור הפחתה של ההפרש החורג מהסכום הפטור ועל יתר ההכנסה יחושב מס מלא.

מסלול 10% מס הכנסה

מסלול זה אינו מוגבל בתקרת הכנסה, המשכיר ישלם מס הכנסה של 10% על כלל הכנסותיו משכר דירה למגורים,מבלי שניתן יהיה לנכות הוצאות כלשהן וכל זאת בתנאי שכלל ההכנסות אינן מגיעות לכדי הכנסה מעסק בהתחשב בהיקפן ובמבחנים נוספים, אחרת יחויבו במס מלא. קבלת הזכות לתשלום המס המופחת בשיעור 10% מותנית בתשלום המס תוך שלושים יום מקבלת ההכנסה מהשוכר ו/או בתשלום מקדמות מדי תקופה למס הכנסה ובכל מקרה לא יאוחר מ-30 יום מתום שנת המס. כלומר, יש לבחור במסלול זה מראש ולא לאחר מעשה. אי עמידה בתנאי זה תגרור אף היא תשלום מס מלא בגין ההכנסות כאמור.

יש לשים לב שבחישוב השבח במכירת דירה למגורים שהכנסות שכר הדירה ממנה מוסו על פי מסלול זה, יתווסף לתמורת הדירה סכום של פחת רעיוני, אשר אמור היה להיות מנוכה אלמלא נבחר מסלול 10%, וכפועל יוצא מכך, יגדל מס השבח אותו יש לשלם בגין הרווח מהמכירה. למותר לציין כי במקרה בו גם כך חל פטור ממס שבח על המכירה, הרי שלתוספת הפחת אין כל משמעות.

מסלול המס הרגיל

מדובר במסלול שתכליתו תשלום מס שולי על הרווח מהשכרה למגורים, קרי – על ההכנסות  בניכוי הוצאות המותרות בניכוי ובכללן הוצאות פחת. כדאי לשקול בחירה במסלול זה במקרים בהם ההוצאות הצפויות על הדירות הינן מהותיות ושלאחר קיזוזן חבות המס תהיה נמוכה מהמסלולים דלעיל. כאן המקום לציין שהכנסות מהשכרת דירה למגורים פטורות ממס ערך מוסף כל עוד תקופת ההשכרה אינה עולה על 25 שנה. כמו כן, חל פטור מתשלום ביטוח לאומי ומס בריאות על הכנסות אלה לבוחרים במסלול הפטור או במסלול ה – 10% תוך עמידה מלאה בתנאי המסלולים. (במקרה של הפרת אחד התנאים תחויב בתשלום ביטוח לאומי ומס בריאות).

משרדנו בעל ניסיון רב בנושא, המומחים שלנו הינם רואי חשבון ויועצי מס מוסמכים שיעזרו לך להגיע להחלטה הנכונה בבחירת מסלולי המיסוי המתאים לך, בפניה לרשויות המס ומתן הודעות כפי שנדרש לעתים בבחירת המסלול הרלוונטי ותוך תשלום המס המינימאלי, בהתחשב בשיקוליך ונתוניך האישיים.

למאמר מעודכן יותר בנושא זה שפורסם באתר המשרד, לחץ על הקישור  – מסוי שכ"ד למגורים – 2014.

המידע הניתן במאמר / מדריך זה, ניתן כשרות על ידי מיכאל ויצמן ושות' – משרד רואי חשבון, פארק תעשיות פולג נתניה. המידע אינו מהווה תחליף למתן חוות דעת ספציפית, אף כי נעשו מאמצים להקפיד על דיוק המידע, זאת נכון למועד פרסום המאמר בלבד, איננו אחראיים בצורה כלשהיא לתוכנו וכל שימוש בו מחייב בדיקה או קבלת ייעוץ על בסיס מקצועי.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע בהקדם, ככל שיידרש. צור קשר – ללא התחייבות.

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL