השקעה בדירה – עצמאי / חברה

14.10.2020

לאחרונה הופנו למשרדנו שאלות בקשר עם השלכות המע"מ על עוסק מורשה המחליט לבצע השקעה בדירה – עצמאי / חברה (בין כעצמאי ובין כחברה), לצורכי הפקת הכנסות משכר דירה למגורים. לפיכך ועל מנת להבהיר את הנושא, להלן עיקרי הנקודות החשובות, שיש לשים לב אליהם בקשר עם נושא זה:

כאשר עוסק מורשה, מכל סוג שהוא (עסק עצמאי, חברה וכדומה) רוכש דירה, המיועדת להפקת הכנסות משכר דירה למגורים, שהינן הכנסות פטורות ממע"מ, הרי שעל פי סעיף 41 לחוק מע"מ לא ניתן לקזז את המע"מ הכלול בחשבונית הרכישה של הדירה. מנגד, על פי סעיף 31 (4) לחוק מע"מ, כאשר העוסק המורשה הנ"ל ימכור את הדירה, כל סכום המכירה יהיה פטור ממע"מ, אף אם סכום המכירה גבוה מסכום הקניה המקורי. כסייג לאמור לעיל, נדגיש כי התנאי לפטור ממע"מ בעת מכירת הדירה, הינו בהשכרתה במשך כל התקופה למגורים בלבד. אם במהלך התקופה הושכרה הדירה שלא למגורים ו/או הפיקה הכנסות החייבות במע"מ, אפילו לזמן קצר, יישלל הפטור וכל סכום מכירת הדירה יהיה חייב במע"מ.

למותר לציין, כי אם בכוונת העוסק המורשה, מלכתחילה, להשכיר את הדירה שלא למטרת מגורים, הרי שניתן על פי סעיף 41 לחוק מע"מ, לדרוש את קיזוז מע"מ התשומות, הכלול בחשבונית רכישת הדירה ומנגד מכירתה בעתיד תהא חייבת במע"מ.

המידע הניתן במאמר / מדריך זה, ניתן כשרות על ידי מיכאל ויצמן ושות' – משרד רואי חשבון, פארק תעשיות פולג נתניה. המידע אינו מהווה תחליף למתן חוות דעת ספציפית, אף כי נעשו מאמצים להקפיד על דיוק המידע, זאת נכון למועד פרסום המאמר בלבד, איננו אחראיים בצורה כלשהיא לתוכנו וכל שימוש בו מחייב בדיקה או קבלת ייעוץ על בסיס מקצועי.

רואה חשבון ממשרדנו ישמח לסייע בהקדם, ככל שיידרש. צור קשר – ללא התחייבות.

צור קשר
09-8920100

ייעוץ ללא התחייבות -
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר!

שלח
הצלחה
whatsapp
נְגִישׁוּת
איפוס

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EMILIA DIGITAL